III festiwal sztuki sensorycznej dla dzieci

Festiwal PAJDOKRACJA to dziecięce święto zmysłów, którego główną ideą jest powrót do DOŚWIADCZANIA. Studium poszczególnych ZMYSŁÓW staje się kluczem doboru kuratorskiego przy dbałości o dostosowanie treści do wieku i zagwarantowanie podstawowego narzędzia dziecka, jakim jest ZABAWA.
Zabawa poprzez sztukę i sztuka poprzez zabawę zapewnia dzieciom współudział i stwarza pole do kreatywności.

Nie zabraknie też wydarzeń w Rezerwacie Dzikich Dzieci, który jest otwarty aż do 10 października 2020!

PAJDOKRACJA 2020 to niepowtarzalna szansa na spotkanie ze Smokami, Skarpetami, Owadami i Ziarenkiem…

Zaprezentujemy nową formułę TEATRU WITRYNOWEGO.

Zadbamy CZARNO NA BIAŁYM o tych najnajmłodszych 😀

Uratujemy też SMOKI przed wyginięciem 😀

Poznamy kulisy ilustracyjne teatru kamishibai w wykonaniu Agnes Tworzy: Ziarenko

Zmieścimy się w MIKROMUZEUM dzieciństwa, żeby się w nim nie pomieścić z naszą wyobraźnią.

Ukłonimy się Matce Naturze instalacją PLASTIC STORY zrealizowaną tylko z materiałów z recyclingu oraz zasilaną siłą ludzkich mięśni


W tym roku Festiwal został zaprojektowany tak, by w bezpieczny sposób dać dzieciom wrażenia artystyczne na najwyższym poziomie, by pozbawić rodziców dylematu związanego z niepokojem wynikającym z doświadczeń pandemicznych. Rozciągnięcie festiwalu w czasie na 5 miesięcy i przewaga form instalacji artystycznych zapewni swobodny i bezpieczny udział małych, wielkich odbiorców.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.