Kategorie

Stowarzyszenie SZTUCZNE przedstawiaIlustracja wykonana grubą kreską w kolorze malinowym przedstawia poziomą ramkę, z której wyrastają rośliny podobne do glonów. Centralnie widać okrągłą plamę barwną w kształcie zegara, którego wskazówki są na 12 i na 1 sugerując 5 minut. W tarczę zegara wpisany jest uśmiech. Dookoła nieregularnie ciapki i owady. Nad ramką po lewej stronie znaki: ooo<>, a po prawej o+i prostokąt. Centralnie nad ramką napis: TEATR WITRYNOWY ONLAJNOWY

******

Ziarenko- spektakl teatru Kamishibai

Na zdjęciu widoczna jest drewniana zielona skrzynka zwrócona do nas obrazkiem przedstawiającym kwiat słonecznika pełen dojrzałych nasion. Po bokach kwiatka nasiona słonecznika ułożone w rytmicznych rzędach i kolumnach. Tło obrazka białe, tło zdjęcia również białe. Po bokach skrzynki nazywanej butai otwarte okiennice. Za skrzynką kwiat sanseveria.

21 marca 2021 – mikropremiera spektaklu dostępna na: fb Pracowni SZTUCZKA w godz. 12:00- 18:00

Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka o wielowiekowej tradycji. Z japońskiego ‘kami’ to papier, ‘shibai’ to sztuka. Podstawowym elementem jest drewniana skrzynka ‘butai’, mająca formę rozkładanego teatrzyku. Kolorowe ilustracje ułożone w fabularnym ciągu stanowią spójną opowieść. ‘Ziarenko’ to opowieść o cyklu przyrody, która przybliża dzieciom nie tylko tematykę wzrostu, kwitnienia, owocowania lecz również emocji, które tym procesom towarzyszą. Pełna napięć i zwrotów akcji opowieść z muzyką na żywo wciąga małych widzów w świat natury czyniąc z nich uważnych obserwatorów.                                  

Scenariusz i reżyseria: Liza Szczęśliwa, ilustracje: Agnes Tworzy, muzyka: Marcin Kabat Kowalczuk, obsada: Beata Passini, Marcin Kabat Kowalczuk, Produkcja onlajnowa: Izabela Śliwa, Dominika Krzyżanowska

BOBO BU

czyli o prokreacji poprzez sztukę

Zdjęcie przedstawia młodego mężczyznę z bujną czupryną i zarostem w okularach na nosie i stetoskopem na szyi. Jest zastygnięty w geście tłumaczenia czegoś. Na głowie ma lusterko laryngologiczne a za nim mienią się zielono- czerwone malunki.

odc. 1.  ‘Z brzucha?!’

28 LUTEGO/niedziela/’15/

spektakl dostępny na profilu fb w godz. 12:00- 18:00

Jeśli wiesz już o bocianie,

o kapuście też słyszałeś,

o motylkach i o ptaszkach obiło Ci się o uszy…

Przyszła kolej na ciąg dalszy opowieści niesłychanej,

której częścią przecież jesteś

no i czytasz już to zdanie!

Bociek, motyl i kapusta to nie była żadna ściema,

tylko etap do początków życia swego dochodzenia.

Bajki były Ci potrzebne bo byłeś jeszcze maluchem.

Teraz kolej wytłumaczyć prokreację poprzez sztukę! 

Scenariusz i reżyseria: Liza Szczęśliwa 

Występuje: Jan Wawrzyniec Tuźnik

Scenografia: Piękno Panie

Ilustracje: Robert Zając

*******

‘Brzydkie robaczątko’

Rycina przedstawia stadium larwalne motyla ze szczegółowym wskazaniem części jego ciała: oczka pojedyncze, puszka głowowa, segmenty tułowiowe, segmenty odwłokowe, odbyt, odnóża analna, odnóża odwłokowe, przetchlinka, odnóża tułowiowe, narządy tułowiowe.

PREMIERA! 17 stycznia/niedziela/’15/

14 lutego i 7 MARCA/niedziela/’15/

spektakl dostępny na profilu fb w godz. 12:00- 18:00

Jak wiadomo, uroda jest kwestią gustu. Ale czy ta wewnętrzna również? A może jest też kwestia czasu? Gdy poznajemy coś z pozoru odrażającego, poświęcamy temu czas i uwagę, to może okazać się niebywale atrakcyjnym okazem urody. Zapraszamy małych poszukiwaczy piękna na podróż do świata przyrody i urody, także tej wewnętrznej.

‘A morał z tej bajki taki, że dech w piersi zatyka,

że środek może być piękny, choć skorupka często brzydka.’

Występuje: Dariusz Jeż

Muzyka: Maciej Połynko

Tekst i koncepcja: Liza Szczęśliwa

Produkcja: Dominika Krzyżanowska

*******

‘Zimno, ciemno i biało’

Zdjęcie przedstawia bliżej niezidentyfikowany fioletowy cień przypominający zająca. Ramka przypomina oszronioną szybę z gwiazdkami w kolorze niebieskim.

10 stycznia i 7 lutego 2021/niedziela/’15/

spektakl dostępny na profilu fb w godz. 12:00- 18:00

Spektakl dla dzieci, które tęsknią za innymi dziećmi,

śniegiem, teatrem a nawet szkołą. 

Zajrzyjmy na kwadrans do teatru cieniowego, 

będzie zimno, ciemno i biało a do tego magicznie. 

reżyseria i obsada: Katarzyna i Łukasz Staniewscy

tekst: Liza Szczęśliwa

*******