Kategorie
Ilustracja wykonana grubą kreską w kolorze malinowym przedstawia poziomą ramkę, z której wyrastają rośliny podobne do glonów. Centralnie widać okrągłą plamę barwną w kształcie zegara, którego wskazówki są na 12 i na 1 sugerując 5 minut. W tarczę zegara wpisany jest uśmiech. Dookoła nieregularnie ciapki i owady. Nad ramką po lewej stronie znaki: ooo<>, a po prawej o+i prostokąt. Centralnie nad ramką napis: TEATR WITRYNOWY ONLAJNOWY

******

‘Brzydkie robaczątko’

17 stycznia/niedziela/’15/PREMIERA!

spektakl dostępny na profilu fb w godz. 12:00- 18:00

Rycina przedstawia stadium larwalne motyla ze szczegółowym wskazaniem części jego ciała: oczka pojedyncze, puszka głowowa, segmenty tułowiowe, segmenty odwłokowe, odbyt, odnóża analna, odnóża odwłokowe, przetchlinka, odnóża tułowiowe, narządy tułowiowe.

Jak wiadomo, uroda jest kwestią gustu. Ale czy ta wewnętrzna również? A może jest też kwestia czasu? Gdy poznajemy coś z pozoru odrażającego, poświęcamy temu czas i uwagę, to może okazać się niebywale atrakcyjnym okazem urody. Zapraszamy małych poszukiwaczy piękna na podróż do świata przyrody i urody, także tej wewnętrznej.

‘A morał z tej bajki taki, że dech w piersi zatyka,

że środek może być piękny, choć skorupka często brzydka.’

Występuje: Dariusz Jeż

Muzyka: Maciej Połynko

Tekst i koncepcja: Liza Szczęśliwa

Produkcja: Dominika Krzyżanowska

*******

‘Zimno, ciemno i biało’

10 stycznia/niedziela/’15/

spektakl dostępny na profilu fb w godz. 12:00- 18:00

Zdjęcie przedstawia bliżej niezidentyfikowany fioletowy cień przypominający zająca. Ramka przypomina oszronioną szybę z gwiazdkami w kolorze niebieskim.

Spektakl dla dzieci, które tęsknią za innymi dziećmi,

śniegiem, teatrem a nawet szkołą. 

Zajrzyjmy na kwadrans do teatru cieniowego, 

będzie zimno, ciemno i biało a do tego magicznie. 

reżyseria i obsada: Katarzyna i Łukasz Staniewscy

tekst: Liza Szczęśliwa

*******

Abstrakcyjne ilustracja przedstawiająca różnobarwne plamy(granatowe, łososiowe), kropki, kółka oraz zygzaki. Centralnie napis: sztuczki muzyczne NUCIMISIE edycja domowa.

7, 14, 21, 28 stycznia/czwartki/ 14:00/’25

Zapraszamy na domowe muzykowanie, podczas którego za pomocą przedmiotów domowego użytku doskonalimy poczucie rytmu, uczymy się poprawnej techniki gry na instrumentach perkusyjnych i nie tylko…Zajęcia prowadzi energetyzująca muzykoterapeutka, która z każdego dziecka wydobędzie odgłosy najszczerszej radości. Wszystkie transmisje z zajęć on line w edycji domowej są dostępne na profilu SZTUCZKA na fb.

Prowadzenie: Sylwia Lasok

*******

Ilustracja przedstawia szklaną kulę śniegową, w środku której zamknięty jest laptop a przed nim stoi na pierwszym planie 5 bałwanów o różnych rozmiarach.

Drogie Dzieci rozpoczynamy nowy rok zdalnie i na onlajnie, ale Wy nie zapominajcie o spacerach i zabawie na otwartym powietrzu! W czwartki zapraszamy do wspólnego muzykowania z Sylwią Lasok, z którą zapomnicie, że jesteście w domu. Już 17 stycznia mamy kolejną mikropremierę ‘Brzydkie robaczątko’ a jak przyjdzie prawdziwa zima przypomnimy ‘Zimno, ciemno i biało’. Nie możemy się doczekać, aż spotkamy się znowu w przestrzeniach SZTUCZKI!